vexso.com - profesjonalny katalog stron !

vexso to nowoczesny ,innowacyjny ,zadbany katalog stron internetowych.Katalog powstał w celu skatalogowania wartościowych i ciekawych stron www.

psychoterapia Gliwice

psychoterapia Gliwice PROMUJ WPIS W OKIENKU REKLAMOWYM! ZGŁOŚ NIEDZIAŁAJĄCY LINK/SPAM!

Psychoterapia indywidualna to jedna z form oddziaływań psychologicznych. Polega na spotkaniach z psychoterapeutą celem pracy nad określonym celem. Cel pracy ustala się wspólnie na pierwszych paru spotkaniach konsultacyjnych. Psychoterapia powinna być poprzedzona diagnozą do psychoterapii. Czasami niezbędne jest włączenie farmakoterapii, czym zajmuje się już lekarz psychiatra. Skuteczność psychoterapii skojarzona jest bezpośrednia z jakością relacji terapeutycznej oraz doborem odpowiednich metod pracy. Choć według pewnych koncepcji większość i tak zależy od klienta – jego zaangażowania i motywacji.

Sporo osób trafiających do psychoterapeuty posiada nierealne oczekiwania, co do efektów. Na jakimś poziomie istnieje fantazja o spotkaniach odmieniających życie, słowach, które wpływają na bieg wydarzeń i cudownej mocy technik i metod do odmieniania nas samych. Tymczasem realność jest dużo bardziej skomplikowana. O ile można uzyskać przyzwoite efekty po półrocznej pracy, gdy zgłaszamy się w kryzysie, czy z pojedynczym objawem (konkretny lęk, pojedyncza obsesja czy kompulsja), to w przypadku złożonych trudności na efektu trzeba czasami poczekać nawet parę lat. Jak inaczej wpłynąć na strukturę osobowości kształtującej się paręnaście lub parędziesiąt lat, jak nie powolną, wieloletnią pracą, pomagającą przekształcić, to wszystko, co ukształtowało się tak, że przynosi cierpienie. Czasami formą pracy jest psychoterapia skoncentrowana na przeniesieniu (TFP), czasami dialektyczna terapia zachowania (DBT). Czasami terapia wzbogacona o elementy psychodramy, czy monodramy. Zgłaszając się po pomoc warto zdać sobie sprawę z ograniczeń i zasady rzeczywistości psychicznej, jakimi rządzi się proces uzyskania pomocy. Z psychoterapii indywidualnej można skorzystać w gabinecie prywatnym w Gliwicach lub Zabrzu.

Oceń ten wpis

Ocena: 0.0/10 (0 głosów)

Komentarze:

Dodaj swój komentarz!

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Szkarlatyna

Szkarlatyna »

Płonica, której popularna nazwa to szkarlatyna jest to choroba zakaźna atakująca głownie dzieci w okresie jesienno zimowym. Jej przyczyna jest zakażenie paciorkowcami z grupy A. Objawy i przebieg choroby są opisane na stronie internetowej szkarlatyna.com.pl. Warto jest się z nimi zapoznać, ponieważ szkarlatyna w każdym przypadku powinna być leczona przy pomocy antybiotyków i to pod ścisłą kontrolą lekarza. W przeciwnym przypadku może być groźna dla życia lub spowodować niebezpieczne powikłania.... zobacz szczegóły wpisu »

Kalendarz ciąży

Kalendarz ciąży »

Na stronie internetowej kalendarzciazy.com znajdziesz informacje, które pomogą Ci w zaplanowaniu dziecka, a także przejściu przez ciążę. Tłumaczymy jak rozpoznać, że właśnie masz dni płodne, a także wskazujemy metody obserwacji dni płodnych, między innymi takie jak kalendarzyk, testy owulacyjne czy rejestrowanie temperatury ciała. Co ważniejsze jednak, opisujemy przebieg ciąży w każdym jej tygodniu, np. 32 tydzień ciąży. U nas znajdziesz też porady dotyczące zdrowia matki i dziecka. W całym Internecie nie ma takiego portalu jak nasz.... zobacz szczegóły wpisu »

Klub seniora

Klub seniora »

Starczy wiek dla bardzo wielu osób staje się barierą nie do przejścia. Organizm Waszych bliskich odmawia posłuszeństwa, podupada na zdrowiu. To może negatywnie wpływać na Was... Bardzo często osoby w podeszłym wieku nie mają już bliskich, z którymi można porozmawiać. Klub Seniora Ostoja organizuje zajęcia dla osób starszych. Zapewnia rozwój fizyczny i intelektualny przy równoczesnych zajęciach w grupach, czy też po prostu rozmowach osób, które poznały się w naszym klubie. Daje to duże możliwości dla starszych osób, ponieważ nie czują się samotne, wypełniają ciekawymi zajęciami swój wolny czas. Dodatkową zaletą jest to, że nie musicie się martwić o swoich bliskich kiedy jesteście załatwiacie ważne sprawy. Zapiszcie swojego bliskiego do naszego klubu. ... zobacz szczegóły wpisu »